14 trikov, ktoré chránia pozitívnych ľudí pred negativitou

positive.jpg

Negatívnu energiu môžeme nájsť takmer všade. Existujú ľudia, ktorí sa neustále sťažujú na život, majú zlé návyky a ťahajú vás nadol. Emócie, ktoré šíria, ovplyvňujú vaše myšlienky a činy zlým spôsobom, takže by malo byť vašou povinnosťou vyhýbať sa zdrojom negatívnej energie, ak chcete byť úspešnejší.

Každý môže byť ľahko ovplyvnený negatívnymi emóciami a jedinými výnimkami sú ľudia, ktorí sa naučili, ako sa s tým vysporiadať. Týchto 14 spôsobov vám ukáže, ako pozitívni ľudia zaobchádzajú s negativitou, takže ich môžete jednoducho aplikovať do vášho života.

1. Vytvárajú šťastie zvnútra

Šťastní ľudia nezakladajú svoje šťastie na vonkajších podnetoch. Uvedomujú si, že akonáhle bude stimulant preč, ich dobrá nálada bude zničená. Miesto toho hľadajú vnútorné zdroje pozitívnej energie a trénujú všímavosť.

2. Trénujú pozitívne myslenie

Myšlienky ovplyvňujú vaše správanie, takže ak myslíte negatívne, nemáte pred sebou  jasnú budúcnosť. Pozitívni ľudia neveria na výhovorky, s ktorými prichádza ich myseľ.Prostredníctvom pozitívnych výrokov a nájdenia dobrej stránky pri akomkoľvek probléme sú si istí, že sú psychicky nastavení pre úspech.

3. Hľadajú dôvody veriť v seba

"Nikdy nenechajte negativitu dostať sa k vám. Stretnete veľa všelijakých ľudí, okolo ktorých budete musieť kľučkovať, ale všetko, na čom záleží je to, ako veľmi budete veriť v seba samého. "- Becky G.

Existujú nekonečné dôvody veriť v seba samého, aj keď sa cítite úplne bezmocný a bezcenný. Tieto negatívne myšlienky sú dočasné prekážky a väčšinou sú len vykonštruované.

4. Odstrihnú negatívnych ľudí

Vaše okolie má na vás obrovský vplyv. Ak budete tráviť čas s pozitívnymi ľuďmi, je viac pravdepodobné, že budete šťastný a spokojný. Na druhú stranu, ak ste príliš blízko odporcov a sťažovateľov, budete potrebovať veľa času na odstránenie negativity zo svojho života.

5. Pravidelne cvičia

Fyzická námaha je spojená s uvoľňovaním endorfínov, ktoré sú zodpovedné za "dobrý pocit". Liečia vaše telo správnym spôsobom a vedú k zníženiu stresu a posilneniu šťastia. Na druhej strane, ak budete ignorovať potreby vášho tela, čoskoro pocítite negatívne dôsledky .

6. Trávia čas v prírode

Prechádzka v prírode zresetuje vašu myseľ a uvoľní telo. Pozitívni ľudia venujú časť svojho dňa tomu, aby sa dostali von a obdivovali krásy našej planéty. Je to skvelý spôsob ako nabiť baterky!

7. Vyhýbajú sa impulzívnemu utrácaniu

V dnešnej dobe súťažia o našu pozornosť super výhodné ponuky a výpredaje, takže je ľahké ocitnúť sa v strate z dôvodu unáhleného nákupu. Vzhľadom k tomu, že pri takomto nakupovaní sa v tej chvíli budete cítiť lepšie, z dlhodobého hľadiska je to nezdravý návyk a pozitívni ľudia sa im za každú cenu vyhýbajú. Radšej investujú do zážitkov a objavovania sveta a vytvoria si tak skvelé spomienky.

positive-thinking.jpg

 

8. Prijímajú zlyhanie

Pozitívni ľudia vítajú aj zlyhanie, pretože sú si vedomí, že je to jediný spôsob, ako sa učiť a rásť. Kedykoľvek niečo nevyjde, tvrdo pracujú na tom, aby sa dostali znova na vrchol namiesto toho, aby sa vzdali. Aj keď zlyhanie prináša negatívne emócie, chápu, že sú krátkodobé a rýchlo zoslabnú. Na urýchlenie tohto procesu využívajú pozitívne myslenie.

9. Majú plnú zodpovednosť

Pozitívni ľudia sú vždy osobne zodpovední za to, čo sa deje v ich živote. Či už je to úspech alebo neúspech, je to vždy dôsledkom ich akcií a myšlienok. Pozitívny človek nikdy nezvaľuje vinu na vonkajšie faktory a sústredí sa na veci v dosahu, ktoré by mohol zlepšiť.

Prijatím zodpovednosti sa im darí byť lepšími a neustále napredujú namiesto zúfalstva z vecí mimo ich kontrolu.

10. Učia sa ovládať svoje myšlienky

Naša myseľ sa môže ľahko dostať mimo kontrolu pri vnuknutí náhlej negatívnej myšlienky.Pozitívni jednotlivci vedia, že ak nebudú koordinovať svoje myšlienky, ľahko stratia kontrolu nad svojimi činmi a správaním. Z tohto dôvodu precvičujú ovládanie mysle napríklad prostredníctvom meditácie.

11. Urobia si čas na odpočinok

Namiesto snahy o dokonalosť si pozitívni ľudia uvedomujú, že niekedy musia spomaliť a svoje ciele a ambície odsunúť na druhú koľaj a jednoducho sa uvoľniť. Týmto spôsobom sa vyhýbajú vyhoreniu, ktoré by mohlo spôsobiť zbytočnú negatívnu energiu.

Stručne povedané, urobia krok späť, aby sa na ďalší deň posunuli  ďalej.

12. Veria, že vždy existuje riešenie

Niekedy  nás život zasiahne  a zdá sa nám beznádejne ťažký. V takýchto okamihoch máme tendenciu pochybovať o svojej schopnosti vyriešiť existujúci problém. Faktom je, že vždy je spôsob, ako prekonať prekážky a pozitívni ľudia si to pamätajú. Dokonca aj keď spadnú na dno, veria, že sa na vrchol dostanú ešte silnejší.

13. Vedia, kedy povedať nie

Vedieť povedať "nie" a "áno" v pravú chvíľu je na nezaplatenie. Navzdory niektorým mylným predstavám majú tieto dve slová nesmiernu moc a to, ako ich využívate diktuje, čo sa deje vo vašom živote.

Pozitívni ľudia sa sústreďujú na svoje priority namiesto ulahodenia ostatným. To je dôvod, prečo vedia, že existuje mnoho vecí, na ktoré nemusia povedať áno.

14. Nečakajú na schválenie

Ak nenecháte názory ostatných, aby vás paralyzovali, budete sa cítiť dobre a šťastný. Mnoho ľudí sa bojí nesúhlasu a kritiky. Pozitívni jedinci myslia presne opačne.

Využívajú nesúhlas ako indikátor autenticity a pravdivosti. Faktom je, že existuje nespočetné množstvo veci, na ktoré nepotrebujete nikoho súhlas, aj keď si myslíte, že áno.

 

 

 

Zdroj: 14 Ways Positive People Separate Themselves From Negative Energy

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...

Tento blog úplne prirodzene používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.