5 dôvodov, prečo sa chronicky chorí ľudia neuzdravia

Máš vo svojom okolí niekoho s chronickým ochorením? Alebo si “obeťou” ty sám?  

Čo všetko si už na svojej ceste “vyskúšal”? Hodil si už flintu do žita a naučil si sa s tým žiť? Alebo hľadáš ďalej? 

Ak hľadáš a nevzdávaš to, pozorne čítaj ďalej. Odhalím tu aj niektoré možno prekvapivé dôvody tvojich neúspechov.

Najlepšia cesta je tá jednoduchá, priama.

“Každá cesta vedie do Ríma” - poznáš to. Otázka je, kadiaľ si to nasmeruješ? Či tam pôjdeš cez Rakúsko alebo cez Londýn, či New York, Áziu, či Austráliu? Cieľ cesty sa nezmenil. Len je náročnejšia a oveľa dlhšia.

Ako si na tom Ty? Koľko času stráviš na ceste s utrpením?

types-of-choices.jpg

Čo ti bráni zmeniť svoj stav?

Zamysli sa a buď k sebe úprimný/á. Niektoré body ťa asi zaskočia, veď robíš "všetko" pre zlepšenie. Prečítaj si to celé znova a znova. Až potom začneš nachádzať, čo ťa skutočne brzdí. 

  • PRIORITA - všetko iné je dôležitejšie - tento program riadi aj ostatné dôvody - je to podvedomý vzorec, ktorý si neuvedomuješ a ktorý ti bráni urobiť a hlavne dodržať kroky k uzdraveniu, bráni zmeniť návyky. Odkladáš to na "inokedy", alebo až keď je situácia vážna. 

 

  • PRESVEDČENIA: “že sa to nedá”, nedokážem to, mám takú povahu a to už nezmením. Toto má veľmi hlboké korene v tvojom podvedomí. Vzdal/a si sa zodpovednosti za svoj stav, odovzdal/a si ju lekárom, liekom, osudu, "náhode", očakávaš od okolia, že tvoj stav zmení, že sa o Teba postarajú...

 

  • ZACYKLENIE - myšlienky vs pocity - zdravie a pohoda závisí od pocitov. Pocity si tvoríme a živíme myslením. Myšlienky sú vlastne naše komentáre k situáciám, každú minútu nám prebehne hlavou “milión” myšlienok. Ktorú z nich si vyberieš a rozvíjaš? Od toho závisia tvoje pocity (emócie). Od pocitov závisí tvoja nálada a to = vibračná úroveň. Ak sa zacyklíme na niektorej vibračnej úrovni, je to ako labyrint. Nevieme trafiť späť k výťahu alebo aspoň ku schodisku. Na tých nižších vibračných “poschodiach” si tvoríme aj fyzické, zdravotné problémy. Čím dlhšie sme tam, tým náročnejšie je sa odtiaľ dostať. Ale dobrá správa - dá sa to. Mám to “vychodené”, vlastné skúsenosti mi to potvrdzujú. 

 

  • “Som zdravý” - aké pocity tá veta v tebe vyvoláva? - často aktivuje urobiť kroky ku zdraviu. No vytvára aj napätie a stres z toho, že to ešte zďaleka nie je.. Paradoxne potom, keď vidíš zdravého človeka, máš a tvoríš si tým nepríjemný pocit, lebo je ti ľúto, hneváš sa a pod., že ty to ešte nemáš!​​​​​​

 

  • Často hovoríš: “Mám xxx diagnózu”. Keď ju mám dnes, aj zajtra ju budem mať. Táto formulácia to zabezpečuje a pre naše podvedomie je to povel, program. Takto sa to nedá zmeniť, držíš si tú diagnózu sám. Stáva sa, že mi ľudia vymenúvajú diagnózy. Keď sa ich spýtam, kedy ich stanovili lekári, ..no asi pred desiatimi rokmi...Už to dávno nemajú a neplatí to, no oni si ju ťahajú za sebou, či tlačia pred sebou ako balvan toľko rokov. A ako hovorí naše slovenské porekadlo: “Často opakovaná lož sa stáva pravdou.” Aj keď sa vtedy vyliečili, symptómy si vytvárajú aj naďalej, A žiaľ, vedia si tú chorobu takto znovu  “vyrobiť”.

Chýba ROZHODNUTIE!  Keď sa pre niečo skutočne rozhodneš, hľadáš AKO to urobiť a nevzdávaš sa!  Inak hľadáš výhovorky prečo sa to nedá, čo všetko ti bráni to urobiť. Uzatváraš sa vo svojich obmedzeniach a výsledok robíš závislým na vonkajších okolnostiach.

Rozhodni sa a nájdi svoju vnútornú motiváciu ku zmene - bez nej to nepôjde. Musíš nájsť svoje prečo. Dosť silné k tomu, aby si vytrval.

Táto cesta je proces. 

Kráčať však musíš ty sám. Nikto to miesto teba neurobí. Len tak môže byť výsledok trvalý.

Naučíš sa, ako kráčať po ceste uzdravenia a to ti nikdy nikto nevezme. Dokážeš to použiť znovu pre seba aj svojich blízkych. Pochopíš ako si priebežne dokážeš udržať zdravie a pohodu v živote.

dreamstime_m_27151121.jpg

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...

Tento blog úplne prirodzene používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.