Identifikujte, čo je pre vás dôležité

            Urobte si krátky zoznam vecí, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

 

PREČO:

Prvé pravidlo zjednodušovania je identifikácia toho, čo je pre vás nevyhnutné, čo milujete, čo je pre vás najdôležitejšie – a odbúrajte všetko, čo vás rozptyľuje a zdržuje od toho, čo je dôležité.

V našich životoch je množstvo vecí, od materiálneho majetku, cez veci, ktoré musíme robiť, po ohromné množstvo informácií, ktoré sa na nás chrlia, po spleť emócií a vizuálnych vnemov, ktoré nás zahlcujú. A výsledok? Nakoniec robíme kopu vecí, ktoré pre nás nie sú až také dôležité, pretože sa nám vkradli do života a zaberajú náš čas.

 

AKO:

 

  1. Prvý deň si napíšte zoznam všetkého, čo vo svojom živote robíte, všetkých záväzkov a vecí, ktoré by ste chceli robiť (veci, ktoré máte radi, ale nemáte na ne čas). Toto je váš dlhý zoznam.

  2. Druhý deň vyberte top 4 až 5 vecí z dlhého zoznamu. Len tie, ktoré máte najradšej. Toto je váš krátky zoznam. (Môj krátky zoznam: písanie / pomáhanie ľuďom, čítanie, cvičenie a moja rodina. Nie v tomto poradí.)

  3. Tretí deň zistite, ktoré z vecí, ktoré v týchto dňoch robíte, sú na vašom krátkom zozname, a ktoré nie sú.

  4. Štvrtý deň zvážte napríklad zrušenie stretnutia s klebetnou kamarátkou, alebo zrušenie niektorých vecí, ktoré nie sú na vašom krátkom zozname, aj keď vám môžu pripadať dôležité. Pôjde život ďalej, keď tento záväzok zrušíte? Stojí vám jeho zrušení za ušetrenie času na veci, ktoré sú na vašom krátkom zozname?

  5. Piaty deň si rezervujte časový blok v diári pre niečo, čo je na vašom krátkom zozname, ale nemáte na to čas. Berte tento termín ako posvätný. V tomto procese môžete pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch – začnete sa zbavovať alebo tráviť menej času vecami, ktoré nie sú na vašom Krátkom zozname, aby ste mali čas na tie, ktoré tam sú. Píšte si do diára čas na veci na krátkom zozname.

    Zjednodušovanie nemá za cieľ nechať váš život prázdnym – slúži to k tomu, aby ste v živote mali čas na to, čo naozaj chcete robiť. Než začnete zjednodušovať, zistite, ktoré veci to presne sú.

 

Inšpirácia:  Leo Babauta  - 52 changes

 

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...

Tento blog úplne prirodzene používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.