Môžeme svoju realitu tvoriť vedome?

dreamstime_m_40383313.jpg

Všetko je tvorené z energie. Čokoľvek, čo je pevné a hmotné, je v konečnom dôsledku energia, ktorá vibruje na rôznych frekvenciách. Zjednodušene povedané, všetko, čo sa stane fyzickým bodom, existuje najprv vo vlne možností a stane sa realitou až vtedy, keď je vystavené vedomiu človeka. Možné je iba to, čo za možné považujeme.

Zdieľaná realita, teda svet vôkol nás, ktorého sme súčasťou, je výsledkom nielen môjho, ale aj vášho či kohokoľvek iného vedomia. Priestor podlieha výberu a je výsledkom dohody našich vedomí.

 

Ako tvoríme realitu podľa seba?

Podľa výskumov vedomie používame len na štyri až šesť percent. Zvyšok reality tvoríme cez ľavú hemisféru, ktorá vytvára obraz toho, čo vidíme a žijeme podľa očakávaní a predpokladov - fungujeme na tzv. autopilot. Samozrejme, že práve zapojenie vedomia dokážeme „trénovať“ a dostať ho na vyššie percentá, z ktorých potom vychádzajú všetky úžasné možnosti, ktorými ako ľudia disponujeme.

Rodíme sa s predpokladmi, to je DNA. Chemický zápis kvantového vzoru, ktorý dedíme ako výsledok zážitkovej udalosti zvanej „život“ od našich predkov. Definuje nás ako osobu, ale nejde o nič, čo by bolo nemenné. Prvotný zápis DNA, to sú iba predpoklady, ako sa bude uberať náš život. 

Často zabíjame v deťoch talent vlastnými metódami „výchovy“ a nezriedka sa ich výnimočnosť pokúšame tlmiť prostredníctvom liekov, teda chemicky upravovať na náš obraz. Keď sú napríklad hyperaktívne, neposedné, môže v nich len driemať výnimočný športovec, umelec, nekonvenčný biznismen, ale my ich chceme dostať do „normálu“. Teda do toho, čo my považujeme za normál.

 

Čo je kvantová energia?

Je to všetko, podstata akejkoľvek fyzickej existencie. Je úplne jedno, či ju nazývate energiou kvantovou, nulového bodu, akáša či svätý duch, hovorte tomu, ako chcete. Prestupuje úplne všetkým a je z nej tvorené úplne všetko. Celý fyzický i nefyzický vesmír.

Je vedecký fakt, že poznáme len pár percent vesmíru, ktorý zapadá do „kolónky“ definovateľného hmotného sveta a ostatok nevieme v dnešných podmienkach odmerať a nerozumieme presne, čo to je. Práca s energiou, ku ktorej máme prístup cez stav rozšíreného vedomia, je pocitovo a slovami najľahšie popísateľná ako stav lásky, ale nie tej z románov a piesní. Neoddeľujete sa od celku, nie je vy a ja, ale my, to je stav jednoty, stav všetkých možností.

 

Ako to, že niektorým negatívnym ľuďom sa v živote darí bez toho, aby si niečo želali, a iní si želajú a sú po uši v problémoch?

Sú paradoxy, že niekto celý život fajčí a je zdravý, iný nefajčí a dostane rakovinu pľúc. Hovorí sa, že karma je sviňa, ale ona je pritom len spravodlivá. Keď myslíte pozitívne, prepisujete karmu. Ak ju prepisujete negatívne, nemusí sa to prejaviť na vás, ale až na vašich potomkoch. Preto sa deti rodia s poruchami, rakovinou alebo zomrú mladé.

Ony si celkom určite neželali svoje choroby či smrť. To, čo definujeme ako osud, existuje len vtedy, ak necháme, aby sa to naplnilo. Ale vždy ho vieme zmeniť. Nemennosť či fatálnosť našich životov je mýtus. Prečo sa ľudia, ktorí prežili peklo koncentračných táborov, často dožívajú vysokého veku? Nemajú strach pred smrťou, zažili peklo, všetko ostatné je pre nich už iba raj, tešia sa zo života. A preto smrť prichádza do ich životov tak neskoro.

(Z rozhovoru s K. Beňom na:  https://profit.sme.sk/c/20339907/zazrak-je-nepochopena-fyzika.html#ixzz4uY4TjViC)

Najnovšie objavy z kvantovej fyziky obracajú naruby naše presvedčenia o tom, čo je realita a zásadne menia spôsob, akým vnímame, kto sme. Kvantová veda nám ukazuje, že všetko okolo nás je tvorené z energie a nie z pevných častíc, ako sme si doteraz mysleli. Na subatomárnej (elektrónovej) úrovni nám potvrdila učenie našich predkov, ktoré hovorí, že sme všetci nerozlučne prepojení a navzájom sa ovplyvňujeme.

Už aj dnešná veda priznáva, že hmota pripomína skôr skoncentrovanú myšlienku, bit informácie. Je úplne jasné, že atóm tvorí viac menej energia, nie pevná časť. Tej je možno jedno promile. 99,9% teda tvorí energia. Ak uveríme modernej vede, prináša to úplne iný pohľad aj na všetko, čo sme sa doteraz naučili a ako sme videli svet. 

Dnes o tom čítame bežne na internete, vidíme v televízii a počúvame od svojich známych. Literatúra je plná tipov ako ovplyvniť svoj život myšlienkami, ako si správne priať, "kvantovať" a pritiahnuť to, čo chceme. Dokonca aj úspešní podnikatelia priznávajú, že bez správnej myšlienky a nasmerovania vlastnej energie a citov, by neboli tam, kde sú. Stačí mať otvorené  oči  srdce a ochotu porozumieť, čo to znamená pre náš konkrétny život.

Vieme vedome ovplyvniť svoj zdravotný stav?

 

Deepak Chopra sa vo svojej literatúre popri inom zameriava na bunkovú pamäť. Je už všeobecne známe, že naše bunky sa obnovujú. Doslovne každý rok máme nové telo. Preto si Deepak Chopra položil otázku: „Ak sa naše bunky obnovujú, respektíve rodia sa nové, prečo sme chorí?“

Každá naša bunka nosí v sebe informáciu. V čase, keď sa bunka obnovuje, preberá všetky informácie od pôvodnej. Takže ak bunka obsahuje informáciu, že je chorá, nová bunka sa vytvára už s touto informáciu. Ako to spraviť, aby pôvodná bunka odovzdala novej už správnu zdravú informáciu? Odpoveď je jednoduchá. Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život. Všetko začína myšlienkou.

Deepak Chopra

Deepak Chopra

Napríklad placebo efekt. Výsledky sú niekedy až šokujúce. Pacientovi podáte liek, ktorý je vlastne len tabletka cukru a poviete mu, že to je najnovší špičkový liek zo Švajčiarka. Nič viac, len cukor. A pacient sa zázračne uzdravuje. Myšlienka na uzdravenie touto super tabletkou je taká silná, že okamžite koná. Na čo myslíte (čo vyžarujete), to priťahujete - to je zákon rezonancie.  

srdcové pole.jpg

Energetické pole srdca je č. 1

Srdcové centrum - energetické srdce má kľúčovú úlohu pre náš energetický systém. Nachádza sa v strede hrude a funguje ako jadrový reaktor celého energetického systému.

Magnetické pole, ktoré generuje srdce, je 5000 - krát silnejšie ako magnetické pole mozgu a môže byť detekované s pomocou citlivých magnetometrov niekoľko metrov ďaleko od tela.

Energetická kvantová terapia hovorí, že choroby neexistujú, existuje len blok v energetickom poli človeka a následný prejav na fyzickej, mentálnej resp. emočnej úrovni.

Brána do poľa nekonečných možností.

Energetické pole srdca môžeme nazvať prostriedkom pre napojenie sa na kvantové informačné pole, kam následne zadávame zámer - to, čo si želáme, aby sa v našej realite zhmotnilo - perfektné zdravie, harmonické vzťahy, úspešný biznis, zvládnutie skúšky, materiálna hojnosť...

 Vkladáme doň informáciu. Nosičom informácie je myšlienka. Myšlienka obohatená príslušnou emóciou. To znamená, že kvalita emócie je zodpovedná za výslednú "kvalitu" naplnenia zámeru, priania, cieľa. Ak má emócia náboj nízkej kvality (vibrácie), prinesie nám do života rovnako "kvalitnú" odozvu (narazený malíček na nohe, hnisavá vyrážka na nose deň pred svadbou, nechutná hádka so svokrou...atd)

Teraz sa možno pýtate: Ak je to také jednoduché, prečo máme také mizerné životy?

Odpovedať by sa dalo asi takto: V priebehu života sa nám stávajú veci, ktoré dajú nášmu "srdcu" riadne zabrať, najmä na emočnej úrovni. Sú to prevažne rôzne emočné zranenia, po ktorých sa ubolený človek takpovediac uzavre, zablokuje, nechce viac cítiť bolesť a trápenie. (Mnohí to začnú "zalievať" alkoholom, otupovať sa rôznymi chemikáliami...) Energetické pole srdca je do značnej miery uzavreté - obranný mechanizmus. 

Okrem toho zotrvávame prevažne v tzv. nízkovibračných emóciách (nadávame na život, na blbcov, politikov atd.) - to sú tie pod hodnotu 200 v tabuľke Dr. Hawkinsa (nájdete TU). K tomu sa pridruží nepríjemné ochorenie, úraz...a námetov na lamentovanie máme nespočet...

To znamená, že si svoju realitu tvoríme prostredníctvom "negatívnych" emócií, myšlienok. Výsledkom sú nepríjemné udalosti, tie nám znova navodia negatívny stav a takto sa zacyklíme v začarovanom kruhu. .

Všetky tieto "zázraky" však už dávno ovládame, iba sme "zabudli", ako na to. Túto silu je potrebné znova "prebudiť". Vtedy môže začať najväčšie dobrodružstvo vášho života.

O tom, ako si otvoriť bránu do sveta "za oponou" a stať sa tvorcom svojho života, si povieme a prakticky nacvičíme na živom seminári Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality.  

Ivana Kováčiková

Tento blog úplne prirodzene používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.