Psychosomatická mapa tela: Toto s nami robí strach a emócie

Na naše zdravie vplýva veľmi veľa faktorov. Za zhoršený stav môže zlý životný štýl, niektoré zlozvyky alebo neustály stres. Tieto veci si však všeobecne uvedomujeme a pokiaľ sa dá, snažíme sa s nimi bojovať a zlepšiť tak svoju kondíciu. No pod niektoré ochorenia sa môže podpísať aj náš psychický stav. Za našimi bolesťami sa často skrýva strach, ktorý spôsobuje rôzne psychosomatické ťažkosti.

Za všetkým hľadajte psychiku

Istotne ste už počuli od svojich známych príhody o tom, ako im lekári nedokážu pomôcť. Napriek absolvovaným vyšetreniam sa ich organizmus ukazuje ako zdravý, no ostatné signály hovoria o niečom inom. Neustále trpí nevoľnosťami, bolesťami a chronickými prejavmi, a napriek tomu nedokážu odborníci určiť ich príčinu.

Tá sa však môže skrývať na úplne inom mieste, ako ju hľadajú. Nepríjemné stavy nemusia spôsobovať problémy v danej oblasti tela, ale naša psychika. Hneď ako sa nám podarí vyriešiť dané ťažkosti, zrazu ustúpia hnačky, pretrvávajúce bolesti, ale dokonca aj silná nádcha.

Podľa odborníkov môže byť psychická záťaž na pozadí rôznych ochorení až v 70 percentách prípadov. Zlou psychikou a permanentným strachom sa môžete dopracovať k takým ochoreniam ako alergie, bolesť akéhokoľvek druhu, problémy s trávením, chronická únava, nachladnutie, virózy, nepravidelná menštruácia, nespavosť, zhoršená kvalita pleti alebo problémy so srdcom a tlakom. 

 

Všeobecná psychosomatická mapa tela

Podľa toho, kde konkrétne pociťujete váš problém alebo bolesť, môžete určiť jeho priamu príčinu. Niekedy môže ísť o podvedomé chyby, ktoré si ani neuvedomujeme a nedokážeme ich napraviť.

Zamyslite sa preto podľa tohto všeobecného návodu nad tým, s akým strachom by ste mali bojovať a čo môže byť pravou príčinou vašich zdravotných problémov. Podľa tejto psychosomatickej mapy strachu si na papier vypíšte, ktoré úzkosti sa spájajú s konkrétnou časťou tela a ktoré veci by ste teda mali v živote prehodnotiť:

mapa tela.jpg

Tvár

– strach zo straty vlastnej tváre, že budete musieť hrať pretvárku a nemôžete byť sami sebou.

Krčná chrbtica

– bojíte sa vlastných chýb a omylov. Ste perfekcionisti a chcete byť vo všetkom dokonalí. Máte túžbu po väčších zmenách, no nemáte odvahu ich uskutočniť.

Šija a hrdlo

– máte problém so svojimi pocitmi. Neradi o nich hovoríte a ťažko sa vám prejavujú aj pred vašimi blízkymi.

Vrchná časť chrbtice v oblasti hrudníka

– bojíte sa straty podpory a tým aj životnej stability v tomto smere.

Ruky

– ste priveľmi uzavretí do seba a bojíte sa otvoriť svetu. Mali by ste byť viac spoločenskejší.

Spodná, bedrová časť chrbtice

– vašim problémom sú peniaze. Bojíte sa ich nedostatku, prípadne sa bojíte straty zdrojov, z ktorých ich dostávate. Máte obavy z veľkých finančných strát a zlých investícií.

Panva

– máte nevyrovnaný sexuálny život a prevažuje u vás strach nad príjemným pocitom z milovania.

Nohy

– opäť máte strach zo straty podpory. Navyše máte veľmi nízke sebavedomie, nedokážete sa stabilne udržať na svojom mieste a neustále podliehate tlaku iných ľudí.

Oči

– bránite sa tomu, čo sa okolo vás deje. Nechcete prijať realitu a bojujete s tým, čo sa nedá v skutočnosti zmeniť.

Ramená

– bojíte sa, že niekto objaví vaše slabosti a zneužije ich proti vám. Nechcete na seba preberať veľkú zodpovednosť.

Hrudný kôš

– bojíte sa samoty. Máte strach, že by vás niekto mohol neprávom odsúdiť a uvrhnúť do nemilosti.

Bránica a žalúdok

– máte problém s presadením sa. Ste hanbliví, máte pocit trémy z každej menšej skúšky a bojíte sa toho, aby vás nezavrhli kvôli nejakej drobnej chybe.

Brucho

– strach o život, často bez opodstatnenia a hlavne z akýchkoľvek smerov a možností.

Zápästie

– znamená to problémy s komunikáciou. Muži majú vtedy problémy s pravým zápästím a ženy s ľavým.

 


 

Zdroj: diva.aktuality.sk/clanok/50938/psychosomaticka-mapa-tela-toto-robi-strach-a-emocie-s-nasim-telom/

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...