Uvedomte si, že o nič neprichádzate

happy-woman-dancing.jpg

Ak máte pocit, že musíte mať veci pod kontrolou a máte strach, že o niečo prichádzate, skúste si uvedomiť, že o nič neprichádzate.

 

 

 

PREČO:

Naše životy sa často riadia strachom, že o niečo prídete. (Nikdy ste o tom nepočuli? To o veľa prichádzate) 

Niektoré spôsoby, ako nechávame strach, že o niečo prichádzame, riadiť naše životy:  Kontrolujeme e-mail, Facebook, Twitter a iné sociálne médiá často, aby nám neuniklo nič dôležitého. 

Snažíme sa a robíme tie najviac vzrušujúce veci, a neustále hľadáme ďalšie vzrušujúce veci, pretože sa bojíme, že prídeme o zábavu, ktorú si ostatní užívajú. Neustále čítame o tom, čo robia ostatní ľudia a snažíme sa ich napodobňovať, pretože to máme pocit, že robia niečo skvelého, čo my nie.  Často chceme precestovať svet, pretože to vyzerá, že ostatní ľudia žijú skvelé životy tým, že neustále cestujú.   

Chýba nám to, čo nemáme, chýbajú nám miesta a ľudia, s ktorými nie sme. 

Neustále pracujeme, pretože máme pocit, že ak nebudeme, prídeme o príležitosti, ktoré dostanú iní.

Máme pocit, že naše životy sú chudobné v porovnaní so skvelými životmi ostatných a tak zo seba máme zlý pocit. Pravda je, že sa môžeme hnať, aby sme stihli všetko vzrušujúce, cestovať okolo sveta a neustále byť v kontakte… ale nikdy by sme to nezvládli všetko.

Vždy budeme o niečo prichádzať. A taktiež, pokiaľ sa nemôžeme vyhnúť tomu, že o niečo prídeme, čo je rozumnejšia alternatíva k tomu, nechať sa ovládnuť týmto strachom? Opustite ho a uvedomte si, že práve teraz máte všetko. Najlepšia vec v živote nie je niekde inde. Je tam, kde ste práve v tento moment vy.

 

AKO:

  1. Zastavte sa na 10 sekúnd a uvedomte si, kde ste, čo robíte a kto ste, práve v tento moment. Všimnite si, že dýchate, a aké príjemné to je. Všimnite si, že sa môžete usmiať a majte z toho radosť. Všimnite si dobré vecí okolo vás. Poďakujte za ľudí, ktorých ste dnes stretli. Oslávte ten nemalý fakt, že žijete. Tento moment, kto ste, je absolútne perfektný. O nič neprichádzate, pretože neexistuje nič lepšieho.

  2. Nadýchnite sa a opustite všetok strach z toho, že o niečo prichádzate a buďte radi za to, čo máte. Buďte vďační a nemyslite každú chvíľu na to, o co prichádzate, ale na to, čo vám bolo dané.

  3. Keď si všimnete, že chcete skontrolovať sociálne médiá, e-maily, správy, pretože si myslíte, že prichádzate o niečo dôležitého… zastavte se. Nepotrebujete nič kontrolovať, pretože o nič dôležitého neprichádzate. Už robíte to, čo je najdôležitejšie.   

 

 

 

Ivana Kováčiková                                         Inšpirácia: Leo Babauta: 52 Changes

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...