Vážte si viac čas, než peniaze

Prehodnoťte, ako trávite čas a čo to vypovedá o tom, čo si vážite najviac.

 

PREČO:

 Napriek tomu, že väčšina z vás už toto ovláda, je dobré se nad tým znovu zamyslieť. Je to o vybalansovaní našich životov s našimi hodnotami – a naučeniu sa, že peniaze majú malú skutočnú hodnotu, pokiaľ nemáme čas na to, čo je skutočne dôležité.

Predstavte si, že trávite svoj život robením toho, čo je pre vás dôležité, s ľuďmi, s ktorými chcete byť, sústredením sa na prácu, ktorú máte radi, hraním sa, radosťou a vášňou a zdravím a láskou. Čas je našim najcennejším zdrojom, pretože je tak limitovaný.

 

time money.jpg

 Môžeme ním plytvať sledovaním televízie, trávením času na plytkých webovkách a sociálnych sieťach, alebo s ním môžeme robiť niečo, čo je dôležité, čo nám prináša radosť, čo pomáha ostatným.

 Môžeme strácať čas pokusmi o zarábanie peňazí, splácaním úrokov na dlhy, ktoré sú vytvorené míňaním nad naše možnosti a potom zarábaním peňazí, aby sme boli schopní tie dlhy splatiť... alebo sa môžeme rozhodnúť, čo je pre nás dôležité a tráviť čas podľa toho.

  Keď je pre nás čas dôležitejší, než peniaze, zmenia sa nám priority.

 

AKO:

  1. Zhodnoťte, ako trávite svoj čas. Ako s vašim časom nakladáte najviac? Je zarábanie peňazí a ich míňanie veľkou súčasťou toho, ako trávite svoj čas? Ak áno, čo to vypovedá o vašich hodnotách?

  2. Spýtajte sa sami seba, či by ste mali veci prehodnotiť. Urobte si čas na to, čo skutočne chcete robiť – buďte s milovanými osobami, píšte, tvorte, čítajte si, vykúpajte sa... Nikdy nebudete mať dosť času na to, aby ste stihli všetko, ale môžete si urobiť čas na to, čo je skutočne dôležité.

Popremýšľajte nad tým, kam smeruje vaša kariéra. Pretože trávite väčšinu svojho dňa v práci, mali by ste robiť niečo, čo máte radi. Je toto skutočne to, čo chcete robiť? Dovedie vás táto konkrétna práca tam, kde chcete byť.Nezaseknite sa v mieste, ktoré neuspokojuje vaše ambície. Rozhodnite se, že vezmete svoju kariéru do vlastných rúk, bez ohľadu na to, ako hrozivo to môže vyzerať.   ​

 

 

Autor: Ivana Kováčiková                 Inšpirácia: Leo Babauta - 52 changes

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...

Tento blog úplne prirodzene používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.