Vymeňte názory za zvedavosť

curious.jpg

PREČO:

 Keď máme pevný názor, uzavrieme sa pred akýmkoľvek ďalším učením a porozumením. Myslíme si, že vieme, ako sa veci majú, alebo aké by mali byť, takže brzdíme akúkoľvek ďalšiu zvedavosť. Toto vedie k veľmi limitovanému porozumeniu a bráni nám v kompletnom porozumení niečoho. Máme však na viac. Môžeme sa zmeniť. Môžeme opustiť naše predsudky, naše zažité názory a otvoriť sa skutočnému učeniu a skutočnému porozumeniu.

AKO:

 

  1. Tento týždeň naozaj dávajte pozor na okamihy, kedy odsudzujete ostatných, kedy máte názor na to, aké by veci mali byť. Toto sa stane väčšinou niekoľkokrát (alebo mnohokrát) za deň, takže musíte byť pozorní.

  2. Keď sa prichytíte pri odsudzovaní ostatných, alebo máte iné názory, pozrite sa, či sa namiesto toho môžete otvoriť zvedavosti. Pokiaľ niekoho odsúdite ako hlúpeho, arogantného, alebo ignoranta, spýtajte sa: „Je to pravda?“ Ako to môžete zistiť? Môžete sa s ním pozhovárať, dať mu možnosť vám to vysvetliť, pokúsiť sa zistiť viac? Keď máte iný názor, môžete si nejako overiť, či máte pravdu? Ako to môžete zistiť? Skúmajte!

  3. Snažte sa porozumieť. Skúste skutočne pochopiť toho človeka. Skúste chvíľu “chodiť v jeho topánkach“. Skúste si predstaviť jeho minulosť. Pokiaľ je to možné, zistite si jeho minulosť. Každý nejakú má. Pokiaľ nie, skúste si predstaviť, aké zážitky viedli k tomu, aby sa stal človekom, ktorý pred vami stojí.

  4. Láska. Akonáhle ste akceptovali niekoho takým, akým je, skúste ho mať radi. Aj keď ho nepoznáte. Aj keď ste ho v minulosti nenávideli. Prečo je dobré mať niekoho rád? Vaša láska bude pravdepodobne len obmedzená. Ale bude mať vplyv na dvoch ľudí: na vás a možno aj na človeka, ktorého ste začali mať radi. Láska k ostatným vás urobí šťastnejším. V tomto mi verte. A láska k ostatným môže zmeniť životy iných, pokiaľ sa rozhodnete túto lásku prejaviť a správať sa podľa nej. Nemôžem vám zaručiť, čo sa stane, ale môže vám to zmeniť život.   

 

 

          Ivana Kováčiková                                             Inšpirácia: Leo Babauta - 52 Changes

Online kurz Základy kvantovej transformácie - vedomá tvorba reality

Dokážete si predstaviť, že si každé ráno, v priebehu pár minút, nastavíte PERFEKTNÝ deň? A zistíte, že to skutočne funguje? A z perfektných dní sa stanú týždne, mesiace, roky...

Tento blog úplne prirodzene používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.